Nová verze programu GEUS 26.0

Vážení uživatelé programu GEUS! 

Uvedení nové verze 26.0 se o nám nakonec o pár týdnů zpozdilo a to hlavně kvůli úplně novému řešení pro "Nahlížení do KN", kde jsme museli použít novou technologii, protože změny na serverech byly natolik velké, že původní technologii již nešlo upravit. Uživatelé se zaplacenou licenční podporou mohou novou verzi okamžitě stáhnout a začít používat. Ostatní uživatelé musí zakoupit upgrade programu.

Nahlížení do KN

  • Hlavně kvůli nové technologii pro "Nahlížení do KN" bohužel "nakynul" plný instalační program téměř na trojnásobek původní velikosti. Plná instalace totiž nyní obsahuje i "WebView2 Runtime", což je knihovna, kterou právě pro přístup k "Nahlížení do KN" používáme.
  • Prostředí "WebView2 Runtime" předpokládá, že je na počítači instalovaný prohlížeč Edge. Ten již určitě není k dispozici pro Windows XP, tedy i funkce GEUSu již nebudou k dispozici ve Windows XP.
  • Pokud funkce "Nahlížení do KN" nepoužíváte, nemusíte toto prostředí instalovat (volba instalačního programu). Dobrou zprávou je, že toto prostředí stačí instalovat pouze jednou a příště tedy už můžete zase stahovat standardní instalační program.

Nová funkce programu

  • Verze 26.0 obsahuje také úplně novou funkci pro tvorbu geometrických plánů, která by měla značně urychlit tvorbu hlavně větších GP. Jde o automatické určení dílů parcel na základě vyplněných údajů o parcelách starého a nového stavu
  • Tuto funkci asi nejlépe vyzkoušíte tak, že si zkopírujete nějakou Vaší hotovou zakázku (zkoušet na kopii, ne ostrých datech!), otevřete funkci "GP - ISKN - Parcely geometrického plánu" a na záložce "Díly" stisknete tlačítko "Naplnit díly". Program by měl automaticky nalézt a vyplnit všechny díly parcel. Pouze GP s upřesněnými hranicemi je zapotřebí upravit i z hlediska označení toho, které hranice jsou upřesňované - více najdete v nápovědě k programu. Základní přehled funkce lze získat i na tomto videu.
  • Takto vytvořený seznam dílů pak lze importovat přímo do programu GEOMETR přes soubor *.GGP a tam z něj opět téměř na jedno kliknutí vyrovnat výměry a sestavit tabulky geometrického plánu. Pokud máte program GEOMETR 19.0, stačí stáhnout jeho nejnovější update, který nový formát souborů *.GGP podporuje.
  • Automatický algoritmus vyhledávající díly má svá omezení, podrobně je naleznete popsaná zde.
  • Samozřejmě tuto funkci budeme dále vylepšovat a rozšiřovat stejně jako celý program GEUS.