Problémy s přihlášením do DP/WSDP a "Nahlížení do KN"

22.11.2018 10:15: Podle posledních informací problémy s účty DP/WSDP na serverech nadále přetrvávají. Do jejich odstranění bohužel nemůžeme zahájit práce na úpravě v programu GEUS, protože nelze identifikovat problém s jejich provázáním hlavně na "Nahlížení do KN". Jakmile se situace na serverech ČÚZK stabilizuje, budeme schopní uvolnit aktualizaci v řádu 1 až 2 dnů.

ČÚZK v současné době eviduje problémy s přihlášením do aplikace DP/WSDP. Z tohoto důvodu jsou nyní nepřístupné funkce využívající služby DP v našich programech:

  • GEUS 22.0.4.213: "Pomůcky/ Nahlížení do KN zadáním bodu" - funkce nevypíše adresu vlastníka. Dále někomu nefungují: "GP-ISKN/ Podklady měření - WSGP...", "GP-ISKN/ Odeslání GP - WSGP..." a kontrola parcel dosavadního stavu GP přes WS.
  • Geometr 17.0.12: "Pomůcky/ Nahlížení do KN" - funkce skončí chybovým hlášením "Katastrální území nenalezeno" (v Geometru 18.0.05 je "Nahlížení do KN" funkční).

Na odstranění problému se intenzivně pracuje, dle aktuálních informací by problémy měly být vyřešeny do zítřejšího dne. Více viz: https://www.cuzk.cz/Aplikace-DP-do-KN/Aplikace-DP-do-KN/Archiv-DP.aspx

Je však možné, že na serverech ČÚZK k nějakým změnám dojde a bude nutné upravit i program GEUS (GEOMETR 18.0.05 je nyní zatím funkční). V takovém případě bude uvolněno nové sestavení programu GEUS nejrychleji, jak to bude možné - předpokládáme v řádu dní.