Nové verze programů GEUS 27.0 a Geometr 20.0

Byly vydány nové verze programů GEUS 27.0 a Geometr 20.0.

GEUS 27.0

Uživatelé se zaplacenou licenční podporou 2022 pro GEUS mohou novou verzi okamžitě stáhnout a začít používat. Ostatní uživatelé mají možnost zakoupit upgrade na novou verzi programu.
 
Program GEUS 27.0 reaguje na novou vyhlášku č. 346/2022 Sb., kterou se mění vyhláška č. 357/2013 Sb., o katastru nemovitostí (katastrální vyhláška), ve znění pozdějších předpisů (účinnost k 1. 1. 2023). Do programu je také nově implementována podpora WFS služeb ČÚZK (zobrazení vektorové katastrální mapy a přehledky ZPMZ), dále byla doplněna podpora varianty GP pro jednoho nabyvatele a možnost rychlé lokalizace polohy parcely KN v lokalitách DKM/KMD.
 
- Podrobný seznam změn pro GEUS zde.
- Instalace programu ke stažení zde: GEUS 27.0.1.361
  • Pokud máte na počítači OS Windows 8.1 a nižší a využíváte služby WSGP a WSDP z GEUSu, stáhněte si speciálně upravené Knihovny_GEUS26 (WSGP/WSDP2.9), které nejsou součástí standardní instalace programu GEUS

Geometr 20.0

Uživatelé se zaplacenou licenční podporou 2022 pro GEOMETR mohou novou verzi okamžitě stáhnout a začít používat. Ostatní uživatelé mají možnost zakoupit upgrade na novou verzi programu.
 
Do programu Geometr 20.0 byla doplněna podpora GP pro jednoho nabyvatele přenosem z GEUS 27.0 (ze souboru GGP), možnost načítání údajů o parcelách přímo z VFK (ZIP) bez nutnosti mít GeusISKN a podpora zobrazování na monitorech s vysokým rozlišením.
 
- Podrobný seznam změn pro Geometr zde.
- Instalace programu ke stažení zde: Geometr 20.0.01

Povolení programů na HW klíči

Pokud máte zaplacenou příslušnou licenční podporou 2022, případně upgrade programů a programy nelze spustit, pravděpodobně nemáte GEUS 27.0 či GEOMETR 20.0 povolen na HW klíči. Pro přeprogramování HW klíče na nové verze programů použijte soubor GeusHWK.exe.
 
Návod: Podmínkou přeprogramování je zasunutý HW klíč v portu a připojení k internetu. Po spuštění souboru GeusHWK.exe se otevře okno "GEUS aktualizace licencí v HW klíči verze 1.0.0".  Ponechte zaškrtnutou volbu "stáhnout licenční soubor z internetu" a klikněte na tlačítko "Aktualizovat". Licenční soubor bude automaticky stažen z internetu, informace o úspěšné aktualizaci licencí se zobrazí vlevo od tlačítka "Aktualizovat". Od této chvíle bude na HW klíči povolena nejnovější verze programu Geometr. Program ukončíte stiskem tlačítka "Konec".
 
V případě, že by přeprogramování nepomohlo, volejte technickou podporu 212 248 048.