GEUS na Windows 8.1 a nižších

Pokud máte na počítači OS Windows 8.1 a nižší a využíváte služby WSGP a WSDP z GEUSu, je navíc potřeba použít speciálně upravené DLL knihovny, které nejsou součástí standardní instalace programu GEUS (viz poznámka níže).
Stáhněte si ZIP soubor z odkazu níže, rozbalte jej a rozbalenými soubory přehrajte stávající soubory stejného jména v adresáři, kde máte nainstalován GEUS 25.0, resp. 26.0 (standardně "C:\GEUS\GEUSXXX"). V případně, že budete potřebovat pomoci, volejte 212 248 048.
POZOR! Kdykoliv budete znovu instalovat program GEUS i včetně průběžně zveřejňovaných update, musíte vždy znovu stáhnout i poslední verzi knihoven DLL (WSGP a WSDP) dle návodu výše a opět je překopírovat verzí pro starší Windows. Instalační program již obsahuje pouze verze knihovem pro Windows 10 a novější.
Poznámka "Co příště, až budou další změny na serverech ČÚZK?": 
Služby WSGP a WSDP jsou ze strany ČÚZK neustále vylepšovány a nejenom z důvodu bezpečnosti postupně přecházejí na novější a novější komunikační protokoly. S těmito změnami na serverech ČÚZK jsou nutné i úpravy našich knihoven, které komunikaci se servery zajišťují.
Windows 8.1 a nižší již nejsou ze strany Microsoftu podporovány a proto musíme komunikační knihovny pro tyto verze Windows speciálně upravovat a doplňovat přímo do nich tyto novější komunikační protokoly, které starší Windows již nativně nepodporují a už nikdy podporovat nebudou.
Zatím se nám je doplňovat daří, ale pokud ČÚZK vypne na svých serverech některé starší komunikační protokoly, může se stát, že se nám pro starší Windows novější protokoly přímo do našich knihoven již doplnit nepodaří a služby WSGP a WSDP budou již navždy na těchto Windows v programu GEUS z principu nefunkční . Zvažte tedy prosím přechod na Windows 10 a novější.