GEUS

GEUS software GEUSw@re Technická podpora Kde nás najdete...
GEUS obchod ePodpora-eSupport Ke stažení Kontakty

Domů
Zpět
Aktuální změny v programu
Vyhláška č.164/2009
Elektronický podpis

Obchod:
+ 420 251 555 556
Technická podpora:
+420 212 248 048

geus@geus.cz

Kontakty

table_bull.GIF (1028 bytes) Systém GEUS - programový systém pro zeměměřiče
Webové příručky verze 20.0
Výpočty
a Grafika


Základní informace:

Výpočetní část:

bullet

Program obsahuje všechny základní výpočty pro zpracování geometrických plánů (ortogonální a polární metoda včetně volného stanoviska, protínání ze směrů, délek a zpět, kontrolní oměrné, výměry, konstrukční oměrné, spuštění kolmice z bodu k přímce ...) a výpočty základních typů polygonových pořadů.

bullet

Součástí výpočtů je i zpracování souborů registrovaných v totálních stanicích. Přímou součástí základní verze programu jsou formáty prakticky všech běžně dostupných typů totálních stanic v ČR.

bullet

Veškeré výpočty jsou průběžně protokolovány. Výstup protokolu je možný i přímo do textových editorů MS Word, Writer z OpenOffice a GeusPTK (je součástí instalace programu). Výpočetní protokol tak lze v průběhu výpočtu editovat. Veškeré body dotčené výpočtem se ihned zaznamenávají i do grafické části programu, do které se lze přepnout v libovolném místě programu.

bullet

Součástí programu je rozsáhlý soubor funkcí pro práci se seznamem souřadnic.

Grafická část:

Výpočetní a malý CAD systém pro zeměměřiče v jednom programu

bullet

GEUS je také jednodušším zeměměřickým CAD systémem. Jeho největší výhodou je přímá specializace na oblast tvorby map od úplného základu. Do těchto vlastností patří především bezproblémová změna měřítka mapy bez ztráty informací a vzhledu, vyspělá spolupráce se seznamy souřadnic včetně změny kresby reagující na změny souřadnic ve výpočtech apod.

bullet

Umožňuje tvorbu výkresu na úroveň účelových map bez omezení počtem objektů. Velikost výkresu je omezena pouze dostupnou pamětí a výkonností počítače.

bullet

Program obsahuje téměř všechny značky dle mapového klíče původní ČSN (a samozřejmě také všechny značky pro tvorbu katastrální mapy). Lze vytvářet bloky kresby, které se chovají jako značka a tím vytvářet vlastní značky. Kresbu lze dělit až do 64 vrstev. Mimo jiné lze provádět následující akce: hromadná editaci kresby, výběry a filtrace prvků přes číslo bodu, barvu, vrstvu, kód značky atd.

bullet

Veškeré vlastnosti prvků (vrstvu, barvu, typ čáry, značku a způsob umisťování značky) lze měnit pomocí jednoho tlačítka pro zvolení "stylu kresby". Tyto styly kresby jsou pod plnou kontrolou uživatele. To vše umožňuje snadnou standardizaci struktury kresby v rámci firmy a hlavně pro vytváření map ve formátu VKM (Výměnný formát Katastrální Mapy).

bullet

Program podporuje vytváření mapových listů S-JTSK.

bullet

Kresbu lze exportovat do formátů DXF (např. AutoCAD, MicroStation, AutoSketch...), VTX + STX (KOKEŠ, Geoplot ...). Import kresby je možný z formátu DXF: import umožňuje přenos linií, textů. Pomocí převodních tabulek lze definovat i převod vrstev, barev, typů čar a také značek. Lze tedy importovat i DKM (digitální katastrální mapa) z formátu VFK, VKM nebo DXF.
 

Webové příručky verze 20.0
Výpočty
a Grafika
 

Domů ] Zpět ] [ GEUS ] GEOMETR ] GeusTrans 2014 ] GEUSnet ] PsionGEUS ] Technická podpora ] Nabídka školení ] Množstevní slevy ] Licenční smlouva ]

GEUS ware s.r.o., Na Laurové 5, 150 00 Praha 5
geus@geus.cz
Copyright ©
2011 GEUS ware s.r.o.