GEOMETR

GEUS software GEUSw@re Technická podpora Kde nás najdete...
GEUS obchod ePodpora-eSupport Ke stažení Kontakty

Domů
Zpět
GEOMETR změny

Obchod:
+ 420 251 555 556
Technická podpora:
+420 212 248 048

geus@geus.cz

Kontakty

table_bull.GIF (1028 bytes) GEOMETR
bulletProgram pro poloautomatické vytváření, tisk a export tabulek geometrických plánů.
bulletGEOMETR sice není kybernetickou náhražkou živého zememěřiče, přesto Vám tento program může zrychlit a zpříjemnit práci při výpočtech, vyrovnání ploch a jejich následném sestavení do tabulek geometrických plánu.
bulletProgram tak i částěečně snižuje nároky na kvalifikaci pracovníků při těchto pracích. Jednoduchý geometrický plán pomocí tohoto programu může sestavit i laik seznámený pouze se základy tvorby GP. Avšak i pro velmi složité plány může být tento program platným pomocníkem.
bulletProgram existuje ve verzi pro DOS i Windows s tím, že DOS verze se již neudržuje a přesně neodpovídá všem předpisům pro KN. Následující popis tedy předpokládá již Windows verzi.
bulletAktuální změny v programu jsou uvedeny zde_button.gif (1291 bytes).
bulletPostupný vývoj programu je zdokumentován zde_button.gif (1291 bytes).
table_bull.GIF (1028 bytes) Základní princip programu
bulletZákladním principem programu jsou následující pravidla:
bulletNový stav zanesený do katastrální mapy rozdělí původní parcely na jednotlivé díly parcel KN.
bulletKaždý tento díl je jednoznačně identifikován číslem parcely, do které patřil v původním stavu, číslem parcely, do které bude patřit v novém stavu, a označením dílu. Pokud tedy v rámci jednoho geometrického plánu existují dva díly, které mají obě čísla parcel shodná (např. rozdělení mapovým rámem), musí být odlišeny ještě označením (a,b,a1 apod.).
bulletTakto označené díly se zapíší do databáze dílů parcel KN.
bulletProgram na základě zadaných údajů provede automaticky výpočet a vyrovnání všech dílů na výměry původních parcel s tím, že pokud výměra nové parcely byla určena číselně, bude provedeno nejdříve vyrovnání dílů na tuto výměru, a do vyrovnání původních parcel půjdou tyto díly již vyrovnané. V průběhu všech výpočtů jsou kontrolovány dopustné odchylky s ohledem na nastavené měřítko mapy.
bulletPodobně je postupováno při vyrovnání parcel dřívějších pozemkových evidencí (DPE), které jsou rozdělovány díly parcel KN na jednotlivé díly parcel DPE.
bulletAby program správně interpretoval údaje, je zapotřebí dodržet správnou strukturu dat, ta je popsána v následující kapitole.
bulletJako výsledek vygeneruje program dvě okna: Jedno reprezentuje tabulku "Výpočet výměr parcel a dílů" a druhé "Výkaz výměr dle katastru nemovitostí" včetně popisového pole geometrického plánu.
bulletV těchto oknech si můžete vygenerované údaje prohlížet, opravovat je a případně přímo vytisknout na tiskárně nebo vykreslit na plotteru jako konečný výsledek.

Tento popis je pouze základním shrnutím programu GEOMETR, jinak je program doplněn množstvím podpůrných funkcí a pravidel.

table_bull.GIF (1028 bytes) Snímky obrazovek
 

Kliknutím zobrazíte obrázek zvětšený.

 

Domů ] Zpět ] GEUS ] [ GEOMETR ] GeusTrans 2014 ] GEUSnet ] PsionGEUS ] Technická podpora ] Nabídka školení ] Množstevní slevy ] Licenční smlouva ]

GEUS ware s.r.o., Na Laurové 5, 150 00 Praha 5
geus@geus.cz
Copyright ©
2011 GEUS ware s.r.o.